Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Klasik Gitar
 Gitarist | 2.EL Ensturman Pazari | Gitar | Klasik Gitar
Mesaj icon Konu: Gitarda Klavye Temizleme Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
gitaristchavy
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 43
Alıntı gitaristchavy Cevaplabullet Konu: Gitarda Klavye Temizleme
    Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2008 Saat 19:59
Merhaba arkadaslar hepinizin bildigi gibi klavye siz çaldikça zamanla rengini kaybedecek,terden dolayi pislenip kötü bir hal alacak,perdeler de hafiften yesericektir,size çok basitçe klavyenizi ve perdelerinizi nasil eskisi gibi gözükmesini saglayabileceginizi anlatacagim.Gerekli malzemeler:

-600 ve1000 kumluk su zimparasi,adam yok bu var diye elinize bir zimpara tutusturursa arkasina bakin water proof yaziyorsa tamamdir.
-Ince cila sistiresi,olmadi kazima görvi görebilecek düz sert ve ince bir metal yada plastik parça.
-Bebek yagi(Johnson güzel kokuyor )
-Bir bardak su

evet,aliyoruz gitarimizi elimize söküyoruz tüm tellerini,yatiriyoruz,parmagimizla perdeler arasini nemlendirip,kazimak için kullanacagimiz parçayla sertlesmis kirli tortulari kaziyip atiyoruz,özellikle perde diplerini iyi temizleyin ama asiri kazimayin sadece kalin tabaka kalksin yeter.Daha sonra zimparamizdan bir parça koparip bardakta iyice islatip basliyoruz zimparalamaya,önce kalin kumluyla baslayin ve çok bastirmayin klavyeyi çizersiniz,arada kirler pütür pütür çiktikça havlu kagit yada bir bezle temizleyin,zimparayi sik sik islatmayi unutmayin,klavyenin rengi ortaya çikana kadar güzelce zimparalayin,hepsi bitip bi bezle silince bu sefer 1000 lik zimparaya geçin ve yine ayni sekilde zimparayi islatip zimparalayip silme,tekrar zimparalama,bu adimda perdeleri de güzelce çok bastirmadan parlayana kadar zimparalayin,ardindan tüm klavyeyi iyice kurulayin,sonra bir bez yada kagit havluya biraz bebe yagi döküp biraz abartmayin,perdelere sürün,dedigim gibi çok olmasn cilk cilk,birakin kurusun bir iki saat sonra rengi yerine gelecektir,bu islem özellikle gül klavyeye sahip arkadaslari oldukça tatmin edecektir,hele bi de o eski telleri atip yerine gold teller takarsaniz bakmaktan çalamzsiniz,biliyorum gold lar yaramaz ama çok güzeller ne yapayim.Hadi kolay gelsin.

IP
byn_guitarist
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı byn_guitarist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasim-2008 Saat 22:14
paylasim için tskler ben yeniyim ve gitar hakkinda daha çok bilgi edinmek için kaydoldum ve çok begendim bu yazdiginiz bilgide benim için çok iyi bir baaslangis oldu :)
hayaLLeRimi biRak..umutLaR senin oLsun...döneceksin sanaRak..ya$anmaz biLiyoRsun..!

IP
zezeron
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 7862
Alıntı zezeron Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2009 Saat 22:29
Güzel palasim tesekkürler.
IP
suqle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı suqle Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2009 Saat 21:52
Sana katiliyorum bnde qitarda yeniyim yani yenide sayilmaz niyetliyim  Big%20smile Bnde bilqi edinmek için üye oldum ..Rica etsm bildiqin bilqileri paylasirmisn ?WinkSmile  Sen sor bnde sana yardimci olmaya çalisirim (tabi ki de inT yardim alarak =)
^^SuqLé^^ qiTaR !! -RisT =)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bu Sayfa 0.125 Saniyede Yüklendi.

web tasarım Web Tasarım
Tüm Hakları Gitarist.com Adresine Aittir.Üyelerin sitede belirtmiş oldukları görüşler ,makaleler,resimlerden gitarist.com sorumlu tutulamaz.
İletişim için Tıklayınız.

RON Ron
url shorter Url shorter