Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Teknoloji
 Gitarist | Güncel | Teknoloji
Mesaj icon Konu: Ses Kayıt yapmak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
qencstar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı qencstar Cevaplabullet Konu: Ses Kayıt yapmak
    Gönderim Zamanı: 31-Mayis-2009 Saat 23:57
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 1 senedir gitar çalıyorumm fakatt müziklerimiii mp3 formatında güzel bir şekilde kaydetmek istiyorum ama nasıl yapcamm bilmyom aslında yaıyorum o dkr net çıkmıyooo virtual cool edt bu proğramları denedim kulaklıklı mik kullanıyorummm şimdide.. yani gzl çıkıyoda fzla nett deill yanii şöle bakıyormm amatör müziklere sess daha nett tmm gitar sesi nette kendii sesimm net çıkmıyo bi önerisii olan varsaaaa lütfen yazsın tşk ederim şimdiden kolay gelsin...
Bitti sandığım her yol yeni bir başlangıçtı..!!
IP
zezeron
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 7862
Alıntı zezeron Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2009 Saat 03:46
öncelikle çok güzel bir konuya değindiğin için teşekkürler.
amatör müzik yapanlar veya profesyonel müzik yapanlar her 2 grupta öncelikle bilgisayarlarına harici veya dahili bağlanan bir ses kartı ile kayıtlarını yaparlar.

yani bilgisayar ile gelen standart 5+1 diye idda edilen ses kartları 3$ - 5$ lık ses kartlarıdır.Bunlar sadece ses çıkartmaya yararlar.

Ancak amatör veya profesyonel tüm müzisyenler bütçelerine uygun 50-5000$ arasında fiyatları değişen ses kartları kullanırlar...

Bence 50-60$lık bir ses kartı senin sıkıntını çözebilir.

Çoğu ses kartı ile gelen kayıt programlarını kullanarak da çok güzel kayıtlar yapabilirsin.

Şayet ses kartına hiç para vermicem diyorsan.Son şans olarak sana Cubase Programını öneririm.Tüm dünyadaki albüm kayıtlarının yapıldığı programdır.Çok profesyonel programdır.Bu program ile mevcut sesini temizleyerek her türlü efekti vererek vede ses DB ni yükselterek kayıtlarını daha profesyonelleştirebilirsin.

Kolay gelsin...
IP
qencstar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı qencstar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2009 Saat 15:03
Cvp verdin için çokkk tşk ederimmm benim sess kartımm ne kdrlık bilmiyomm ama gerekirseee onuda yaparım önerdiğin proğramada bakacamm tekrar çok tşk ederimm saoalsn..
IP
qencstar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı qencstar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2009 Saat 15:55
yaaa ben proğramıı bulamadım heryeree baktım yokkk başkaan sen bi yardımcı olabilirmisin ya...?
IP
zezeron
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 7862
Alıntı zezeron Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2009 Saat 03:10
CUBASE H2O    diye bir arama yap bakalım.Bulamazsan özel bir bölümde özel bir program olarak download a açarım. Tabi başka üyelerden de talep gelirse.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bu Sayfa 0.141 Saniyede Yüklendi.

web tasarım Web Tasarım
Tüm Hakları Gitarist.com Adresine Aittir.Üyelerin sitede belirtmiş oldukları görüşler ,makaleler,resimlerden gitarist.com sorumlu tutulamaz.
İletişim için Tıklayınız.

RON Ron
url shorter Url shorter