Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Mobil Dünya
 Gitarist | Güncel | Teknoloji | Mobil Dünya
Mesaj icon Konu: iPhone'un belalısı şimdi de PS3'e dadandı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Adam
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 22-Şubat-2009
Konum: İstanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2554
Alıntı Adam Cevaplabullet Konu: iPhone'un belalısı şimdi de PS3'e dadandı
    Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2010 Saat 00:22

Apple'ın kolay kolay kırılmaz dediği tüm iPhone işletim sistemlerinin açığını bulup 'ilaçlayan' George Hotz'un yeni oyuncağı Play Station 3 oldu.

iPhoneun%20belalısı%20şimdi%20de%20PS3e%20dadandı%20George%20Hotz%20494x550

Blog'unda yaptığı açıklamada, kırma işlemini 2.4.2 sürümlü bir konsolda gerçekleştirdiğini belirten 20 yaşındaki Hotz faydalandığı açığın diğer sürümler için de geçerli olduğunu üstü kapalı bir biçimde belirtiyor. Sistemi kırdıktan sonra  "Selam hipergözetici ben geohot" şeklinde selamını gönderen Hotz, tüm sistem hafızasında okuma/yazma denetimi sağlayıp bunun ertesinde işlemciye HV derecesinde erişim gerçekleştirmiş. Evlerde de uygulanabilirliği olan yöntemin PS2 emülasyonlarında ve korsan PS3 oyunlarının çalışmasında da geçerli olacağını söyleyen hacker'ın gereksinimler listesinin başında ise farklı bir işletim sistemi işlevi (kendisi Ubuntu kullanmış) geliyor. Şimdilik konu ile ilgili ayrıntılı bir doküman hazırlayacak kadar vakti olmadığını söyleyen ünlü hacker, Sony'nin açığı yamamakta ciddi şekilde zorlanacağının altını çizerken, ilerleyen günlerde herkesin faydalanabileceği daha basit bir kılavuz hazırlayacağını da belirtiyor. Tabii Sony'ye de bol yamalı günler düşüyor bu durumda :)

Bu arada yola iPhone Dev takımı ile çıkan fakat ardından o takımdan ayrılan (daha doğrusu atılan) Hotz'un iPhone'un 3.1 sürümlü işletim sistemini kıran yöntemini 500 saatlik bir çalışma ertesinde bulabildiğini ve bunun karşılığında kendi 'jailbreak' edilmiş modelini Certicell firmasının sahibi Terry Daidone'a bir adet Nissan 350Z ve üç tane de iPhone 8GB karşılığında verdiğini biliyor muydunuz ? Tabii bizzat Steve Jobs'dan kendisine gelen sonu bol sıfırlı transfer tekliflerine dair olan şehir efsanelerini de atlamayalım :)


IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy KullanmaBu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.

web tasarım Web Tasarım
Tüm Hakları Gitarist.com Adresine Aittir.Üyelerin sitede belirtmiş oldukları görüşler ,makaleler,resimlerden gitarist.com sorumlu tutulamaz.
İletişim için Tıklayınız.

RON Ron
url shorter Url shorter