Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Mobil Dünya
 Gitarist | Güncel | Teknoloji | Mobil Dünya
Mesaj icon Konu: iPhone 2.5 ayda bir milyon sattı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
zezeron
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 25-Haziran-2007
Konum: İstanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7862
Alıntı zezeron Cevaplabullet Konu: iPhone 2.5 ayda bir milyon sattı
    Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2007 Saat 12:47
iPhone 2.5 ayda bir milyon sattı
   Apple'ın müthiş bir pazarlama stratejisi ile piyasaya sunduğu iPhone satışa çıkarılmasını izleyen 2.5 ayda 1 milyon sattı. Peki bu rakam ne kadar güvenilir?
iPhone%202.5%20ayda%20bir%20milyon%20sattı
11 Eylül 2007

Apple'ın müthiş bir pazarlama stratejisi ile piyasaya sunduğu iPhone ile ilgili haberler sitemizde sık sık yer alıyor. iPhone'dan gelen son haber ise vitrinlere çıkmasının üzerinden 74 gün geçtikten sonra Apple'ın telefonu 1 milyon satış rakamını yakalamayı başarması oldu. Konu ile ilgili bir yazılı açıklama yapan Apple CEO'su Steve Jobs "iPod bile bu başarıyı ancak iki yıl içinde yakalayabilmişti" diyerek, iPhone'un performansından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta yeni iPod Touch'ların duyurulmasının ardından iPhone'un 8 GB'lık modellerinin fiyatı 600 dolardan 400 dolara indirilmişti. Her ne kadar bu yeni iPhone alacak kullanıcılar için iyi bir haber olsa da, daha 3 ay önce 600 dolar verdikleri bir aletin fiyatının birdenbire 200 dolar indirilmesi bazı Amerikalılar için kabul edilebilir bir şey değildi. Bu homurtuları duyan Apple, ilk iPhone kullanıcılarına 100 dolar değerinde hediye çeki verdi. Apple'ın iPhone'un fiyatında yaptığı bu düzenlemenin yılın son çeyreğine girilirken iPhone'un satış performansına olumlu katkı yapması bekleniyor.

Ne var ki bağımsız araştırma şirketlerini yayınladığı verilen Apple'ınkilerden daha farklı şeyler söylüyor. iSuppli'nin verilerine göre çıkışıyla birlikte 270 bin satan iPhone, Temmuz ayı içinde de 220 bin gibi bir satış rakamına ulaştı. Eğer Apple'ın yayınladığı veriler doğru ise Ağustos ayı içinde satılan iPhone sayısının 500 bin civarında olması gerekiyor.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy KullanmaBu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

web tasarım Web Tasarım
Tüm Hakları Gitarist.com Adresine Aittir.Üyelerin sitede belirtmiş oldukları görüşler ,makaleler,resimlerden gitarist.com sorumlu tutulamaz.
İletişim için Tıklayınız.

RON Ron
url shorter Url shorter