Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Mobil Dünya
 Gitarist | Güncel | Teknoloji | Mobil Dünya
Mesaj icon Konu: iPhone'un SIM koruması kırıldı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
zezeron
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 25-Haziran-2007
Konum: İstanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7862
Alıntı zezeron Cevaplabullet Konu: iPhone'un SIM koruması kırıldı
    Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2007 Saat 12:57
iPhone'un SIM koruması kırıldı
   6 kişilik araştırmacılar takımı, iPhone'un diğer servis sağlayıcılarla da çalışabilmesini sağlayacak şekilde cihazın SIM korumasını aştı.
iPhoneun%20SIM%20koruması%20kırıldı
27 Ağustos 2007
 
iPhone'un servis sağlayıcısı AT&T'den memnun olmayan Amerikalıları düşünen 6 kişilik araştırmacılar takımı, cihazın diğer servis sağlayıcılarla da çalışabilmesini sağlayacak SIM kilidi kırma işlemini gerçekleştirdiklerini ileri sürdü. Kırma işlemi sayesinde T-Mobile, Verizon gibi diğer servis sağlayıcıların müşterileri de iPhone kullanabilecek. iPhoneSIMfree.com adında bir site açan ve basın mensuplarını "iPhone'nunuzu getirin, kıralım" benzeri bir sloganla basın toplantısına davet eden grup kırma işlemi için kullanılan yazılımın yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Görünüşe bakılırsa Apple da böyle bir habere hazırdı ve çok fazla şaşkınlık uyandırmadı. Kırma işlemi gerçekleştirildikten sonra iPhone aynen reklamlarında gösterildiği gibi çalışmaya devam ederken, kırma yazılımı yüklendikten sonra kullanıcıların istedikleri servis sağlayıcıyı seçmelerine izin veriyor. Kırma işleminden sonra iPhone'un kullanılamayan tek özelliği ise YouTube'dan video izleme özelliği. Gruptan yapılan açıklamada iddia edilenler arasında Apple için en kötü haber ise, kırma işleminin her türlü güvenlik güncellemesi engelini aşabileceği iddiası. iPhoneSIMfree.com'un iddiaları doğru çıkarsa Apple'ın başı epey ağrıyacak gibi görünüyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy KullanmaBu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

web tasarım Web Tasarım
Tüm Hakları Gitarist.com Adresine Aittir.Üyelerin sitede belirtmiş oldukları görüşler ,makaleler,resimlerden gitarist.com sorumlu tutulamaz.
İletişim için Tıklayınız.

RON Ron
url shorter Url shorter